Grarantanna

Grarantanna

Wolne od szkoły i nieplanowany pobyt w domu nie muszą być nudne.

Po pierwsze - warto wykorzystać ten czas na… naukę. I tutaj polecamy Wam naszą stronę www.gov.pl/zdalnelekcje Tak, tak – to nie są ani ferie, ani wakacje...

Po drugie, kiedy już się pouczycie, zapraszamy na GRARANTANNĘ! Codziennie znajdziecie tutaj różne propozycje aktywności, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie.

Co dla Was przygotowaliśmy? Sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. Jedno jest pewne – warto do nas zaglądać! Będziemy tu umieszczać zarówno nowe propozycje jak i efekty dotychczasowych działań - zapraszamy do ich przeglądania!

Możecie śledzić nas także w mediach społecznościowych. Zapraszamy na profile Ministerstwa Cyfryzacji i Fundacji TEAM Teatrikon, która pomaga nam w przeprowadzeniu GRARANTANNY.

#zostańwdomu

GRARANTANNĘ oficjalnie uważamy za rozpoczętą!

RE:cytujemy Czechowicza

RE:cytujemy Czechowicza

Recytujesz lub śpiewasz poezję? Może masz doświadczenia aktorskie i chcesz podzielić się swoim talentem? A może lubisz bawić się obrazem i tworzyć remiksy graficzne lub krótkie formy filmowe? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz "TAK" to zapraszamy Cię do RE:cytowania Czechowicza w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Józefa Czechowicza oraz poetów i poetek awangardy lubelskiej. Przygotowaliśmy dla was 4 kategorie:

  • Recytacja - gdzie przesyłacie nam wideo z waszymi interpretacjami wierszy,
  • Piosenka - czyli tworzenie nagrań muzycznych do tekstów poetów, bądź być interpretacją istniejącego już dzieła (z zaznaczeniem w Karcie zgłoszeniowej praw autorskich).
  • Grafika - której celem jest wykonanie zdjęcia, grafiki komputerowej, bądź kolażu graficznego/remiksu materiałów archiwalnych,
  • Wideo - w ramach którego wykonywane będą filmy wideo nawiązującego do twórczości Józefa Czechowicza i awangardy lubelskiej.

Na zgłoszenia czekamy do 7 czerwca 2020 - formularz oraz regulamin znajdują się na stronie

W każdej kategorii do zdobycia są nagrody finansowe i rzeczowe - więcej informacji na stronie oraz na facebooku Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Józefa Czechowicza realizowany jest przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

RE:cytujemy

Zagadkowa przygoda

Pierwsza edycja

Zagadkowa przygoda

„Zagadkowa przygoda” to zestaw 40 łamigłówek, w które może zagrać każdy.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zagadki logiczne, matematyczne i językowe.

Rozwiązując je sprawdzisz swoją wiedzę, ale i pobudzisz swoją wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczysz skupienie i koncentrację, ale i cierpliwość i skrupulatność. Podejmiesz to wyzwanie? Warto! To świetna rozrywka do samodzielnego grania, ale i w zespołach. Możesz je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku – #zostańwdomu. Możecie się np. zdzwonić.

Jak zacząć? Rozwiąż pierwszą, umieszczoną poniżej, zagadkę. Jeśli podasz poprawną odpowiedź, dostaniesz dostęp do kolejnej i tak aż 40 razy!

Zanim zaczniesz mamy kilka porad: zorganizuj sobie kartkę papieru i… lusterko. Zaintrygowaliśmy Cię?

I jeszcze jedno – w trakcie rozwiązywania zagadek, rób notatki. Będę pomocne, jeśli w trakcie gry postanowisz zrobić sobie przerwę i wrócić do niej później.

Trzymamy kciuki!

Klinkij w ilustrację, by ją powiększyć!

Zagadka 00 / 40

Wczytywanie...

Wprowadziłeś niepoprawną odpowiedź, spróbuj ponownie!
Pamiętaj o polskich znakach!

Właśnie zakończyłeś swoją “Zagadkową Przygodę”! Pobierz dyplom do samodzielnego wydruku, wydrukuj go i uzupełnij, a następnie zatrzymaj na pamiątkę! Daj znać znajomym o naszej zabawie.

Jeśli jesteś ciekaw, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy, sprawdź inne gry, zabawy, webinary dostępne na naszej stronie. Powodzenia!

Sprawdź odpowiedź

Autor: Barbara Sanecka-Sieńko / Fundacja TRACH

Quizy Poznaj Polskę

Quizy Poznaj Polskę

Zapraszamy do rozwiązania quizów z serii "Poznaj Polskę" i zdobycia gry planszowej "Unia Lubelska" jako nagrody! Quizy są przeznaczone dla uczniów przebywających w domach z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej, ale może go rozwiązać każdy zainteresowany. Należy jednak pamiętać, że nagrodę może otrzymać wyłącznie uczeń do 20 roku życia. Jeśli nie jesteś uczniem, nadal możesz wziąć udział w zabawie, ale nie będziemy mogli przekazać Ci nagrody.

Jeśli chcesz powalczyć o nagrody, koniecznie podaj swój adres e-mail, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować. Powodzenia! :)

Regulamin Wyniki konkursu

Autor: Michał Sieńko / Fundacja TRACH www.fundacjatrach.org

Quizy Historyczne

Pierwsza edycja

Quizy Historyczne

Jeśli skończyliście już 10 lat nie powinniście mieć z nimi problemu. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Jesteście pewni, że wszystko pamiętacie…?

W quizach znajdziecie sporo pytań o znane wydarzenia i postaci. Spokojnie, nie trzeba być chodzącą encyklopedią, aby wygrać. Wystarczy ruszyć głową i być spostrzegawczym! To nie klasówka, ani sprawdzian. To dobra zabawa!

WYNIKI KONKURSU!

Autor: Michał Sieńko / Fundacja TRACH

Agenci Pomarańczarni

Agenci Pomarańczarni

A może by tak zagrać w coś bez komputera?

Twój dom, twój pokój to gotowe plansze do gry, które tylko czekają na wykorzystanie! Żeby spędzić razem czas nie potrzeba Wam nic specjalnego - żadnych gadżetów, kostek czy figurek. Uruchamiamy wyobraźnię i zapraszamy Was do zabawy, inspirowanej larpami.

Larpy to gry, w których uczestnicy wcielają się w role, udają przez chwilę, że są kimś innym i razem przeżywają przygodę.

Jak? Wystarczy podążać, krok po kroku, za przygotowaną przez nas, prostą, instrukcją.

Kto może zagrać? Każdy, kogo masz pod ręką. Zagraj z rodzeństwem, z ciocią, z mamą. Albo poprowadź tę grę swoim dzieciom. Rozgrywka jest krótka i nie wymaga wcześniejszych przygotowań.


POBIERZ GRĘ AGENCI POMARAŃCZARNI


Autorzy: Mikołaj Wicher, Szymon Boruta, Marta Szyndler / Turbolarp

Rób Gry Wideo

Pierwsza edycja

Rób Gry Wideo

Rób gry wideo to seria webinariów poświęconych różnym aspektom tworzenia gier przygotowanych przez zespół Fundacji Lublin GameDev oraz osoby zaangażowane w organizację Mistrzostw Polski w projektowaniu gier wideo. Cykl emitowany był od 20 do 27 marca 2020, ale jeśli nie mogliście wziąć w nich udziału nie martwcie się - wszystkie materiały dostępne są w naszym archiwum.

Webinary są podzielone na dwie ścieżki: UNITY oraz PROJEKTOWANIE GIER - szczegółowe tematy możecie sprawdzić obok. Potem wystarczy kliknąć wybrany webinar i odtworzyć nagranie.

Pomysłodawca: Patryk Gałach / Lublin GameDev

Sztuczna Inteligencja

Sztuczna inteligencja do nauki i zabawy

Zastanawiasz się czym jest sztuczna inteligencja? Czym się różni algorytm od automatyzacji? Czy roboty przejmą kontrolę nad światem czy też SI można wykorzystać do niesienia pomocy, nauki bądź rozrywki? Podczas webinaru postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Opowiemy o różnych zastosowaniach sztucznej inteligencji, pokażemy jak ją przetrenować i sprawdzić czy jest od nas mądrzejsza, a także jak można z niej korzystać we własnym domu. Przygotowałyśmy też dla Was quiz, więc zachęcamy by siedząc przed komputerem mieć przy sobie także smartfon!

Webinar odbyły się 14 kwietnia o godz. 14:30. Zapisz możecie odtworzyć poniżej!

Zobacz Webinar

Pomysłodawczynie: Aleksandra Kulik i Monika Mieleszko-Kuwałek / Fundacja Sempre a Frente

Zrób Prezentację

Pierwsza edycja

Prezentacja na 6!

Przygotowujesz referat z polskiego czy historii? A może masz zrobić podsumowanie pracy grupowej z geografii? Jak przyciągnąć uwagę nauczyciela/-lki i kolegów/koleżanek z klasy? Co zrobić, żeby prezentacja była ciekawsza?

Podczas webinaru Prezentacja na 6! dowiesz się z jakich prostych narzędzi możesz korzystać, żeby następnym razem zasłużyć na 6! Gotowe szablony i elementy, które bez problemu dopasujesz do Twojego tematu sprawią, że przygotowanie prezentacji będzie rozrywką także dla Ciebie.

Korzystaliśmy z dwóch narzędzi: Prezi i Canva i omówiliśmy ich podstawowe funkcje. Na dedykowanej grupie na Facebook’u jest możliwość konsultowania gotowych już prezentacji.

Webinar odbył się 20 i 24 marca, a nagranie jest dostępne na kanale Fundacji Teatrikon.

Autor: Joanna Górka / Fundacja Teatrikon

#edukatywni2

#edukatywni2

Od 14. kwietnia 2020 na grupie facebookowej odbyła się druga edycja konkursu #edukatywni. Podobnie, jak w edycji pierwszej i tym razem będzie polegałą na tworzeniu transmisji na żywo podczas których młodzież dzieliła się swoją wiedzą szkolną.

Autor: Grzegorz Olifirowicz / Fundacja Teatrikon

Szczegóły oraz wszystkie nagrania na grupie na FB oraz w regulaminie.

Zapraszamy do obejrzenia 4 najlepszych prezentacji wybranych przez nasze jury:


Jak grać w RPG

Jak grać w RPG

Jak grać w RPG - kurs online od podstaw

Chcesz zacząć swoją przygodę z grami fabularnymi? Albo po prostu dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy na cykl webinariów i warsztatów o RPG-ach prowadzonych przez grupę kreatywną Lans Macabre oraz kadrę obozów RPG-owych Biura Turystyki Orion. Na streamie opowiemy o podstawach, wyjaśnimy wątpliwości i odpowiemy na Wasze pytania z czatu.

JAK GRAĆ W RPG

Coś z Niczego - stwórzmy razem scenariusz RPG

Zapraszamy na internetowe warsztaty tworzenia scenariusza RPG! Podczas wspólnej burzy mózgów na streamie, dzięki Waszym komentarzom z czatu i głosowaniu na najciekawsze opcje, stworzymy spójny i kompletny pomysł na przygodę do wykorzystania podczas sesji RPG. Jaki klimat, system, konwencja? To już zależy tylko od Waszych pomysłów!

COŚ Z NICZEGO

Organizatorzy: Lans Macabre

Panele RPG

Panele RPG

Panele dyskusyjne w formie Q&A, czyli pytań i odpowiedzi (z ang. Questions and Answers) z doświadczonymi Mistrzami Gry i Graczami pomogą Wam lepiej zrozumieć RPG, jak się za to zabrać i gdzie szukać innych erpegowców. Odpowiemy na wszystkie pytania tak, żeby rozprawić się z mitami i rozwiać wątpliwości związane z grami fabularnymi.

Opowiemy o naszym doświadczeniu i pomożemy Wam wejść w to hobby. Bez względu więc na to czy graliście jedną sesję, jesteście już doświadczonymi Narratorami, czy też jeszcze nie mieliście okazji spróbować tej formy rozrywki - podczas tego spotkania będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania i znaleźć na nie odpowiedzi!

Organizatorzy: Graj Kolektyw

RPG Q&A: Jak zacząć prowadzić?

Spotkanie z doświadczonymi Mistrzami Gry, którzy chętnie odpowiedzą na nurtujące Was pytania, dotyczące gier fabularnych. Jak zabrać się do prowadzenia sesji? Skąd brać inspiracje? Jak dobierać muzykę? Co zrobić, kiedy Gracz przeszkadza podczas sesji? Gdzie znaleźć drużynę? Na te i na całą masę innych pytań znajdziemy odpowiedzi w czasie naszego spotkania.

RPG Q&A: Jak zacząć grać?

Spotkanie z doświadczonymi erpegowcami, zwycięzcami wielu konkursów dla Najlepszego Gracza i wychowawcami obozów RPG. Jak zacząć grać w gry fabularne? Gdzie szukać współgraczy i Mistrzów Gry? Jak stać się lepszym Graczem i w jaki sposób doskonalić własny warsztat? Na te i wiele innych pytań wspólnie poszukamy odpowiedzi w czasie tego panelu dyskusyjnego.

Game Jam Online

Pierwsza edycja

Game Jam Online

Grarantanna Jam to online'owy Game Jam czyli konkurs tworzenia gier elektronicznych. Uczestnicy mieli 5 dni (dokładnie 120 godzin) na tworzenie gier w oparciu o temat "Przysłowia". Uczestnicy korzystali z dowolnych technologii, ale wszystko to, co stworzyli, musiało być ich autorskim rozwiązaniem

WYNIKI KONKURSU

1. Najlepszy Gameplay


3. Najbardziej Oryginalny Pomysł


Nagrody w konkursie zostały przyznawane zespołom w trzech kategoriach tematycznych. Dodatkowo można było otrzymać nagrodę za najlepszą grę w głosowaniu uczestników konkursu. By dowiedzieć się więcej o konkursie i zobaczyć 40 stworzonych gier wejdź na stronę Grarantanna Jam.

Pomysłodawca: Patryk Gałach / Lublin GameDev


2. Najciekawsze Story


4. Najlepsza Gra Według Publiczności

Zrób Prezentację

Pierwsza edycja

Zapraszamy do Archiwum Grarantanny - w ramach naszego działania powstaje wiele materiałów, które są dostępne i przydatne niezależnie od daty ich publikacji. Mając na uwadze przejrzystość strony i to, że wiele osób odwiedza nas regularnie w poszukiwaniu "nowości", zdecydowaliśmy się przenieść na koniec strony te treści, które nie będą w najbliższym czasie aktualizowane.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi - znajdziecie tam: - Zagadki paragrafowe - Quizy historyczne - Wyniki konkursu i link do materiałów edukacyjnych #edukatywni - webinar "Prezentacje na 6!" - dostęp do gier, które powstały w ramach Game Jam online - serię webinarów o projektowaniu i programowaniu gier wideo - informacje na temat działań RPG i pierwszej edycji konkursu Minecraft

#graniewczytanie

#graniewczytanie

Jeśli jesteście uczniami szkół średnich to mamy dla Was nietypowe czytelnicze wyzwanie czyli #graniewczytanie!

Od 15 do 23 kwietnia, co dwa dni będziemy zapraszać Was do zmierzenia się z przygotowanymi przez nas WYZWANIAMI! Na facebookowej stronie Fundacji “5Medium” będzie na Was czekało pięć kreatywnych zadań z użyciem różnych aplikacji i social mediów. Będziecie mieli okazję tworzyć zdjęcia, grafiki czy krótkie filmy.

Zgłoszeń 2-4-osobowych drużyn możecie dokonywać pod tym linkiem!

Na najlepszą drużynę czekają nagrody w postaci czytników e-booków a na kolejne dwie zestawy upominkowe zawierające gry i książki. Nagrodzone będą także pojedyncze wyzwania - dlatego do #graniewczytanie możecie dołączyć w każdym momencie.

Z regulaminem gry możecie zapoznać się tutaj!

Organizatorzy: Fundacja 5Medium

Webinary Minecraft

Webinary Minecraft

"MINECRAFT MOD MASTERS - kurs tworzenia modyfikacji do Minecaft w formie cyklu webinarów dostępnych na facebooku. Za program odpowiada akademia cyfrowych kompetencji CyberSkill która zaproponowała to działanie w ramach wolontariackiego wkładu w program Grarantanny.

Chętni uczestnicy i uczestniczki przed obejrzeniem webinarów muszą zaistalować program MCreator przygotowana została także instrukcja instalacji do pobrania w formacie pdf. Zapisz się na webinar, a otrzymasz od nas przypomnienie na dzień przed rozpoczęciem cyklu!

Twórcy: CyberSkill

Zbuduj kolejny cud wirtualnego świata

Witajcie w świecie Grarantanna, jest to serwer Minecraft stworzony z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji. Zachęcamy uczniów szkół podstawowych oraz średnich do wspólnego budowania cudu cyfrowego świata. Do Waszej dyspozycji będzie działka 60x60, niezbędne materiały budowalne i nieskończony pokład kreatywności. Budować możecie sami lub dzielić zabawę ze znajomymi. Aby wziąć udział w zabawie należy zapoznać się z regulaminem i załącznikiem “Jak dołączyć do zabawy”, wypełnić formularz i skopiować adres serwera gry Minecraft.

Po otrzymaniu działki w grze, można zacząć budowę. Każdy z graczy jest w trybie kreatywnym i może korzystać z dowolnych materiałów w sposób nieograniczonych. Pamiętajcie, że jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia. Spośród waszych prac wyróżnimy kilka i nagrodzimy. Dla osób chcących oglądać rozgrywkę zostanie zorganizowany live stream.

Na przygotowanie pracy Uczestnik ma czas od dnia 06.04.2020 r. do dnia 09.04.2020 r. Ogłoszenie wyników odbędzie w dniu 15.04.2020 r. o godz. 20:00.

Organizatorzy akcji: Stowarzyszenie NeverLight

Dołącz do gry!

  • Link do regulaminu - Regulaminem
  • Link do załącznika “Jak dołączyć do zabawy” - Instrukcja
  • Link do najczęstszych pytań - FAQ

Dziękujemy za udział w konkursie!
Wyniki zostaną ogłoszone 15.04 o godzinie 20:00! :)

TSG Class

TSG Class

TSG Class to cykl webinarów przygotowanych przez specjalistów z firmy Ten Square Games, którzy postanowili wolontariacko wesprzeć Grarantannę swoją wiedzą i umiejętnościami.

Jeżeli marzysz o pracy związanej z grami i być może chcesz je kiedyś projektować, rysować postacie i plansze do gier lub programować - to czas na TSG Class! Wykorzystaj czas spędzany w domu, aby poznać podstawy i tajniki projektowania gier i nauczyć się tego od profesjonalistów!

Na webinary zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku na nasz kanał na Twitch.

INSTRUKCJA

Pomysłodawca: Ten Square Games

Naciśnij na obrazek aby powiększyć!

Zagadka

PixBlocks

PixBlocks

Opis aplikacji PixBlocks:

PixBlocks to najprostsze narzędzie do nauki programowania blokowego, tekstowego oraz Python, a także tworzenia własnych gier. Umożliwia edukację programistyczną osobom w każdym wieku, w szkole i podczas samodzielnej pracy. Jest to obecnie jedyny kompleksowy i darmowy kurs dostępny na rynku. W aplikacji znajdziecie gotowe scenariusze lekcji, ponad 2000 interaktywnych przykładów i zadań.

Ekipa PixBlocks dołącza do Grarantanny aby ich specjaliści w ramach zaangażowania społecznego pomogli wam poznać podstawy tworzenia gier i języka programowania Python.

Uczestniczenie w wydarzeniu nie wymaga zakładania konta w aplikacji Click Meeting.

Opis przebiegu webinaru:

W trakcie webinaru PixBlocks – nauka programowania Python na przykładach gier napiszemy wspólnie prostą grę w języku Python, która będzie klonem klasycznej gry Space Invaders. Przedstawimy podstawowe pojęcia programistyczne i pokażemy jak samodzielnie modyfikować poszczególne parametry.

Pierwszy webinar już się odbył! Tutaj znajduje się pełny zapis video.

Zapisz się na webinar, a otrzymasz od nas przypomnienie na dzień przed rozpoczęciem!

Prowadzący: dr. Krzysztof Krzywdziński / PixBlocks

Grarantanna Cup

Grarantanna Cup

Przygotowujcie pady, klawiatury i smartfony, bo przed nami Grarantanna Cup! Ministerstwo Cyfryzacji i polska sekcja Electronic Sports League (ESL) ogłaszają wielki, ogólnopolski turniej e-sportowy, jakiego jeszcze nie było!

Grarantanna Cup to przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują. W ramach Grarantanna Cup odbędą się turnieje online w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive.

Przewidziano rozgrywki indywidualne, ale i zespołowe. Zapisy do turniejów będą prowadzone na platformie ESL Play. Chcąc wziąć w nich udział - zawodnik lub drużyna będą musieli założyć konto, a następnie - zgodnie z regulaminem - zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę.

Pierwsze rozgrywki zaczynają się 1 kwietnia 2020 i potrwają przez cały miesiąc.

Szczegółowe informacje oraz kontakt do organizatorów znajdziecie na platformie ESL Play.

#edukatywni

Pierwsza edycja

#edukatywni

Czy polscy uczniowie potrafią odnaleźć się w trudnych warunkach i pokazać, że potrafią tworzyć edukację na miarę XXI wieku? Wierzymy, że tak! Dlatego proponujemy wyzwanie edukacyjne #edukatywni.

W dniach 18 - 26 marca uczniowie w wieku 13-19 lat publikowali na swoich profilach na Facebooku transmisje na żywo, w których dzielili się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Jeśli chcesz zobaczyć przygotowane przez nich lekcje, dostępne są one na grupie #edukatywni i oznaczone odpowiednim hashtagiem.

Nasz konkurs co prawda dobiegł już końca, ale jeśli chcesz podzielić się z innymi swoją wiedzą i pokazać jak wg młodzieży mogą wyglądać lekcje online - dołączyć do grupy #edukatywni na Facebooku i udostępniaj własne materiały!

Podziel się swoją wiedzą. Pokaż, co potrafisz!

Autor: Grzegorz Olifirowicz / Fundacja Teatrikon

RPG Online

Pierwsza edycja

Sesje RPG Online

Gry RPG (ang. role playing games) często nazywane są po polsku grami fabularnymi, narracyjnymi lub też grami wyobraźni. Polegają na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł w wyobrażonym świecie. Jest to gra towarzyska, w którą zazwyczaj gra się przy jednym stole, ALE równie często można też znaleźć informacje o graniu w RPG przez internet. Szczególnie teraz jest to dobry pomysł!

Dlaczego warto spróbować takiej wersji RPG? W przeciwieństwie do gier komputerowych, w klasycznych RPGach jedynym, co nas ogranicza, jest nasza wyobraźnia. Mamy więc do dyspozycji niezliczoną ilość światów i konwencji!

W ramach akcji Grarantanna rozegraliśmy ponad 40 sesji RPG online, które zostały poprowadzone przez Mistrzów Gry z grup: Graj Kolektyw oraz Lans Macabre! Za nami blisko 170 godzin grania w 15 różnych systemach. Chcecie więcej?! Koniecznie sprawdźcie profile naszych partnerów w mediach społecznościowych! Znajdziecie tam erpegowe newsy, materiały i poradniki, dzięki którym dowiecie się więcej o grach fabularnych i samodzielnie zorganizujecie sesję online. Zostańcie w domach i grajcie w RPG online!

Pomysłodawca: Jakub Barański / Fundacja Teatrikon

Mistrzowie Gry

Pierwsza edycja

Zbuduj kolejny cud wirtualnego świata

Świat Grarantanna to serwer Minecraft stworzony z przez Stowarzyszenie NeverLight. W okresie od 25 do 29 marca 2020 uczniowie szkół podstawowych oraz średnich byli zachęcani do wspólnego budowania cudu cyfrowego świata. Do dyspozycji mieli działkę 60x60, niezbędne materiały budowalne i nieskończony pokład kreatywności.

Każdy z 4992 graczy, którzy wzięli udział w rozgrywce był w trybie kreatywnym i mógł korzystać z dowolnych materiałów w sposób nieograniczony. Jedyne co nas ograniczało to wyobraźnia. Spośród ponad 600 zgłoszonych do konkursu prac najlepsze wyróżnimy i nagrodzimy.

Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu 01.04.2020 r. o godz. 20:00
Ogłoszenie wyników 50 laureatów odbędzie w dniu 03.04.2020 r. o godz. 20:00.

Organizatorzy akcji: Stowarzyszenie NeverLight

Dołącz do gry!

  • Link do regulaminu - Regulaminem
  • Link do załącznika “Jak dołączyć do zabawy” - Instrukcja
  • Link do najczęstszych pytań - FAQ

Wkrótce wracamy i będzie jeszcze fajniej!
Wyniki 1. edycji podamy w dniu 01.04.2020 r. o godz. 20:00

Organizatorzy

Organizatorzy

O nas

MINISTERSTWO
CYFRYZACJI


Napisz do nas

Www: www.gov.pl/cyfryzacja

Adres

Ministerstwo Cyfryzacji
Królewska 27
00-060 Warszawa

O nas

Na co dzień pracujemy nad tym, aby ułatwiać życie Waszym rodzicom. W skrócie – naszym celem jest to, aby możliwie najwięcej spraw urzędowych można było załatwiać przez internet. Całkiem nieźle nam idzie…

Nie zapominamy także o Was. To my stoimy za wprowadzeniem do polskich szkół mLegitymacji szkolnej, czyli legitymacji w smartfonie.

Realizujemy też projekt o nazwie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, dzięki któremu każda szkoła w Polsce będzie miała szybki, bezpieczny i bezpłatny internet.

Wierzymy w Wasze zdolności i chcemy rozwijać Wasze kompetencje cyfrowe. Wspieramy talenty informatyczne i zachęcamy do nauki programowania. Więcej informacji o tym, co robimy znajdziecie na naszej stronie gov.pl/cyfryzacja

W wolnej chwili zajrzyjcie też na koduj.gov.pl

O nas

FUNDACJA
TEATRIKON


Napisz do nas

Www: teatrikon.pl

Adres

Fundacja Teatrikon
ul. Szpinalskiego 4/17
20-860 Lublin

O nas

Lubelska organizacja pozarządowa, której działania adresowane są przede wszystkim do młodzieży oraz studentów. W skład Zespołu Fundacji wchodzi ok. 30 młodych osób, a ich działania realizowane są zarówno na poziomie lokalnym, ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

Główne projekty Fundacji swoim zasięgiem obejmują 6 województw w Polsce, stałą współpracę z ponad 20-stoma lubelskimi szkołami ponadpodstawowymi, czterema uczelniami wyższymi oraz jednostkami Urzędu Miasta Lublin (Wydział Kultury, Wydział Oświaty i Wychowania, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów).

Rokrocznie w projektach organizowanych przez Teatrikon, na różnym poziomie zaangażowania, bierze udział ponad 5000 młodych ludzi. Działania organizacji skupiają się na trzech kluczowych obszarach: Twórczości, Edukacji oraz Animacji.

Partnerzy

Partnerzy

Fundacja TRACH

Fundacja TRACH

fundacjatrach.org

Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH zajmuje się promocją kultury, sportu i rekreacji. W swych działaniach tworzymy alternatywę dla edukacji szkolnej, realizujemy podstawę programową edukacji nieformalnej za pomocą gier.

Zajmujemy się realizacją projektów z grami planszowymi, grami fabularnymi, grami miejskimi, a także animacją czasu wolnego i animacją kultury. Mamy też doświadczenie w organizacji konwentów, projektowaniu gier bez prądu oraz warsztatów projektowania gier na terenie całej Polski.

Stowarzyszenie Neverlight

Stowarzyszenie NeverLight

facebook.com/neverlightpl

Stowarzyszenie NeverLight zajmuje się promocją kultury, e-sportu oraz gier planszowych. Organizacja zrzesza pasjonatów wszelkiej maści gier, tworząc miejsce gdzie zabawa może stać się pracą i cennym doświadczeniem dla młodych ludzi.

NeverLight prowadzi wiele turniejów online i offline w najpopularniejsze gry komputerowe i konsolowe. Tworzy cykl spotkań planszówkowych Analogowe Granie, skupiające fanów planszówek. Członkowie stowarzyszenia biorą udział w organizacji największych wydarzeń kulturalnych i biznesowych w Lublinie i na terenie całej Polski.

Graj! Kolektyw to stowarzyszenie promujące gry fabularne, karciane, planszowe i larpy. Prowadzą prelekcje, warsztaty i sesje. Od lat działają na rzecz promocji erpegów w Polsce i dali się już poznać jako zdolni Mistrzowie i Mistrzynie Gry oraz twórcy ciekawych materiałów, m.in. do polskiego wydania gry Zew Cthulhu RPG.

Współpracują z największymi wydawcami gier RPG w Polsce, a i sami tworzą i wydają darmowe ebooki dla miłośników gier fabularnych. Każdy Grajek jest inny i lubi inne style grania, ale przyświeca im jedna myśl - by każdy przy stole czerpał radość z rozgrywki.

Fundacja Lublin GameDev

Fundacja Lublin GameDev

lublin-gamedev.pl

Fundacja Lublin GameDev skupia wokół siebie społeczność lubelskich twórców gier oraz organizuje wiele wydarzeń o tematyce tworzenia gier. Są to między innymi comiesięczne spotkania twórców gier, barcampy, warsztaty oraz konkursy tworzenia gier - game jamy.

Wydarzenia organizowane przez fundacje są otwarte dla wszystkich. Tych co tworzą gry, oraz tych co dopiero chcą postawić swój pierwszy krok. Na organizowanych spotkaniach można się sporo dowiedzieć jak wygląda tworzenie gier w rzeczywistości i jak można szukać swojej pierwszej pracy w branży.

Grupa kreatywna, działająca w sferze fantastyki oraz gier od prawie piętnastu lat. Aktualnie publikują poradniki i nagrywane sesje RPG na kanale Erpegowy Yak, piszą scenariusze do gier fabularnych i część z nich wydają na DriveThruRPG w ramach własnego wydawnictwa LM Publishing.

Prowadzą warsztaty i prelekcje na konwentach, projektują planszówki i karcianki, zarażają miłością do RPGów na obozach młodzieżowych, a przede wszystkim na co dzień grają i prowadzą oraz bez końca jarają się swoim hobby.

Frontkom to innowacyjna firma tworząca szeroką gamę produktów oraz rozwiązań umożliwiających transformację cyfrową firm i organizacji. Pomagamy budować inteligentne strategie działań digitalowych i wprowadzamy je w życie.

Dzięki zespołowi ponad 70 specjalistów z całej Europy rozwiązujemy problemy, przynosząc prawdziwą wartość naszym klientom oraz użytkownikom. Jesteśmy partnerem w transformacji cyfrowej dla firm, organizacji rządowych i organizacji pożytku publicznego z całego świata.

5Medium

Fundacja 5Medium

http://5medium.org

Fundacja „5Medium” to lubelska organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją pozaformalną, skoncentrowaną na upowszechnianiu tzw. „nowych mediów” w procesie edukacyjnym. Do głównych obszarów działań fundacji edukacja medialna i fotograficzna. W kręgu zainteresowań znajduje się również edukacja kulturalna a w szczególności zagadnienia związane z przenikaniem się kultury i nowych technologii.

Realizowane przez fundację projekty kładą nacisk na wykształcenie odpowiednich kompetencji, m.in. umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii oraz umiejętności wyszukiwania i selekcjonowania informacji, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

Logo Sempre

Fundacja Sempre a Frente

http://www.sempre.org.pl

Fundacja Sempre a Frente od 2010 roku pomaga w dorastaniu dzieciom i młodzieży. Zapewnia bezpłatne konsultacje i wsparcie psychologiczne, organizuje warsztaty i spotkania edukacyjne. Podpowiada jak szukać pracy, zdobyć staż czy wyjechać na wolontariat. Prowadzi dwie placówki wsparcia dziennego, Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży oraz regionalne punkty informacyjne sieci Eurodesk i programu Erasmus+.

Od kilku lat prowadzi skuteczną współpracę w obszarze biznesu, m.in. szkoląc młodych we współpracy z Coca Cola HBC czy współpracując z Przestrzeń from Facebook w Programie Rozwój Kompetencji Cyfrowych.

Ten polski startup rozrywkowy tworzą pasjonaci od ponad 10 lat zajmujący się projektowaniem gier na żywo. W 2018 zdecydowali się założyć własną firmę by zawodowo wdrażać innowacyjne rozwiązania w zakresie gamifikacji i tworzenia interaktywnych opowieści.

Turbolarp produkuje nie tylko wysokobudżetowe wydarzenia we współpracy z wydawcami z całego świata, lecz również wspiera polski przemysł kreatywny i instytucje kulturalne we wdrażaniu nietuzinkowych rozwiązań.

CyberSkill to akademia kompetencji cyfrowych dla dzieci. W autorskich programach zajęć wykorzystuje Minecraft do nauki programowania. Na specjalnie zaprojektowanych mapach fabularnych przemyca wiedzę czym są i jak stosować pętle, warunki i zmienne.

Swoimi działaniami staramy się aby dzieci wykorzystywały urządzenia ekranowe do tworzenia treści cyfrowych, a nie jedynie do ich konsumowania.

Ten Square Games

Ten Square Games

https://tensquaregames.com

Ten Square Games S.A. jest jednym z największych polskich producentów i wydawców gier mobilnych, w które miesięcznie gra 21 mln użytkowników na całym świecie. Specjalizuje się w tematyce hobbystycznej, w modelu free-to-play. Wydał już ponad 200 tytułów, a największymi hitami są Fishing Clash, Let's Fish i Wild Hunt.

Spółka bardzo dynamicznie rozwija się posiada obecnie dwa studia we Wrocławiu i w Warszawie zatrudniając ponad 200 ekspertów z dziedziny gamedevu. Spółka jest notowana na GPW i w oceniana jest jako jedna z najlepszych spółek polskiego game devu.

Firma PixBlocks wspiera uczniów i nauczycieli w nauce programowania od najmłodszych lat szkolnych. Stworzyli darmową do pobrania aplikację PixBlocks - kurs programowania (od programowania blokowego do Phyton). Jest ona dostępna jest również w wersji mobilnej oraz w postaci gry planszowej o tej samej nazwie.

PixBlocks prowadzi Akademię, w ramach której proponuje zdalne nauczanie programowania przez wykwalifikowanych trenerów. Lekcje online odbywają się na trzech poziomach dostosowanym do poziomu umiejętności ucznia.